Prodáváme neobyčejná městská a dětská kola i odrážedla.

Obyčejná kola seženete
všude, ale cool kola jen u nás!


úvodní Poradna Související články a texty Jak se kradou kola aneb 5 pravidel jak se tomu bránit


Jak se kradou kola aneb 5 pravidel jak se tomu bránit

V dnešní uspěchané době si většina lidí všímá jen sebe a to vytváří skvělé podmínky pro drobné zloděje kol. Stačí jim několik málo minut (v případě jednodušších zámků klidně jen několik sekund) a vaše městské kolo je pryč. Jak to tedy zloději dělají a jak se proti nim bránit? Čtěte dále a dozvíte se více.

Zlodějova příručka: Jak se kradou kola?

Zvolil jsem tento provokativní nadpis, abychom si všichni uvědomili, jak jednoduché je ukrást kolo, a více se zamýšleli nad jeho uzamčením.

 

Obrázek 1: Typický příklad zámku, který by zloděj přestřihl během pár sekund.

Jak se tedy ukradne takové kolo? Nejideálnější příležitostí jsou samozřejmě kola nezamčená. V tu chvíli stačí zlodějům jen přijít, nasednout, a pokud majitel není zrovna opodál, zloděj celkem v klidu odjede. Pro většinu zlodějů však nejsou problémem ani běžně používané zámky. Představa, že od pokusů zlodějů kolo uchrání zámek za 50,- Kč je opravdu velmi mylná. Zloděj v takovém případě přijde, za několik sekund přeštípne zámek a kolo je jeho. Větší zámky odolají déle. To je také pravý úkol zámků, odolávat co nejdéle, než si krádeže někdo všimne, proto zdůrazňujeme, nenechávejte svá městská nebo jakákoliv jiná kola zamčená v postraních uličkách nebo na místech, kde moc lidí neprojde. Pro zloděje jde pak o prakticky neodolatelnou příležitost.

Jsou dražší zámky opravdovou překážkou? U prvního z uvedených případů rozhodně jsou. Uvádí se, že za kvalitní zámek na kolo by měl majitel utratit až 20% z ceny kola. To je opravdu zajímavé, protože kolik z nás si kupuje zámek 1 000,- až 2 000,- Kč? Pozor však na drahé skládací zámky. Návod, jak ho otevřít za pár vteřin najdete dokonce na YouTube.

 

5 pravidel uzamykání kola

Dodržování následujících 5 jednoduchých pravidel vám zajistí, že na vás bude kolo čekat i po vašem příchodu.

1.       Kvalitní zámek je základ – dejte na zkušenosti ostatních. Raději použijte osvědčený zámek než horkou novinku, která není ještě dostatečně vyzkoušená. Za nás bychom vřele doporučili tzv. „U“ zámky.  Materiál je pak nejlepší karbonit
2.       Rušná místa – k zaparkování kola využívejte rušná místa, na kterých je pravděpodobné, že si případného zloděje někdo všimne. Žádný zámek neochrání kolo věčně, úkolem zámku je spíše, aby na zloděje upozornil nebo ho odradil.
3.       Přivazujte zámek za rám – vyjmutí předního kola zabere zloději jen 10 vteřin, jak můžete vidět na následujícím videu. Přivazujte kolo tedy za rám. Nejlépe však za rám, i za obě kola.


 
4.       Využívejte stojany pro kola – stojany v centru města jsou často na velmi rušných místech, to zajistí koncentraci lidí, kteří mohou krádeži zabránit, jak jsme si popsali v bodu 2. U obchodních center navíc často stojany na kola hlídají kamery
5.       Nebuďte lhostejní – pokud uvidíte zloděje, jak krade kolo, zavolejte na linku 158. Jen pokud tohle budeme dodržovat všichni, začnou mít zloději opravdu těžký život¨

Doufáme, že vám následující tipy pomohly a že díky nim se vaše kolo na seznam hledaných rozhodně nedostane.

[Přeskočit navigaci]

Poradna témata

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte nám, prosím, vylepšit naše webové stránky. Vaše názory, nápady, kritika i tematické články nás zajímají. Děkujeme :)

Přejete-li si naši odpověď, prosíme o uvedení Vaší e-mailové adresy.

5x PROČ koupit právě městská kola NEUZER

  • Společnost Neuzer je špičkový evropský výrobcce kol holandského typu
  • Nejnižší ceny přímo od výrobce
  • Nabízíme nejen městská kola, ale i originální a výstřední modely
  • Možnost nastavení kola přesně na míru
  • Všechna kola jsou připravená k okamžité jízdě

zobrazit více

 

© Všechna práva vyhrazena COOL KOLA s.r.o. - městská kola

tvorba internetových obchodů Plzeň Banner